Audios & videos      Women's Watch       Contact us      About us      Home
 
 
 
 
 
 
Susheela Raman:Woman
 

اين نيکي بود که اولين بار مرا با سوشيلا رامان آشنا کرد. با خودش که نه، با آلبوم   Salt Rain  که ترانه " Woman " يکي از تاپ ترين هاي آن است. نيکي فمنيست – اکتيويست اهل دوبلين است و از آنجا که مخلص شرقي هاست دوست دارد در سايت ميدان به ما کمک کند.

سوشيلا خواننده معروفي است بخصوص در دنياي انگليسي زبانها.  شما مي توانيد از طريق راديو بي بي سي بعضي ترانه هاي او را بشنويد. لينک بيوگرافي و عکس سوشي را هم درهمين صفحه داريد. ليلا بخشي از اين بيوگرافي و بخصوص آنجايي که مربوط به ترانه Woman  است را برايتان ترجمه کرده ، از قول خود سوشيلا رامان مي خوانيد که :

"در سال 1973 در لندن از خانواده اي هندي به دنيا آمدم. در بچگي خانواده ام به استراليا نقل مکان کردند زيرا مشتاقانه خواهان حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ فاميلي مان بوديم. من در حالي که آوازهاي کلاسيک هندي جنوبي را مي خواندم  بزرگ شدم و در همان زمان نيز دادن کنسرت را آغاز کردم.   به عنوان يک نوجوان  علاوه بر آواز هاي کلاسيک هندي  به موزيک بلوز که تکنيکهاي  صدايي کاملا متفاوت را مي طلبيد، علاقه مند بودم. سوال اصلي چگونگي ادغام اين دو با هم بود.

در سال 1995 به هند رفتم تا  ازشروتي سادوليکار – يکي از بزرگترين خواننده هاي هندي- درسهايي بياموزم.

اين يک تجربه چالش برانگيز براي من بود تا يک روش جديد و بسيار قابل قهم براي هنرم بيابم. 

در سال 1997 به انگلستان برگشتم و کار با سام ميل - که آلبومي به نام "شکر واقعي" به همراه يک خواننده بنگالي به نام پابان داس بال  ساخته بود- را آغاز کردم. اين آلبوم الهام بخش من بود و زمينه مشترکي را براي ارائه موسيقي هندي  به مخاطبان جديد ساخته بود. کار سام با گروه آفريقايي تاما نقاط اتصال زيادي را بگشايد."

سام به ياد مي آورد: "وقتي بار اول سوشيلا ديدم به خاطر جاذبه شخصيتي و جدي بودن بلند پروازيهاي هنريش شيفته اش شده بودم. ملاقات کسي که توانسته بود دو فرهنگ را به هم نزديک کند بسيار عالي بود. کسي که هم حس موسيقي کلاسيک جنوب هند (کارناتيک) را داشت و همچنين بسيار با فانک، جاز، پاپ - و هر آنچه بلوز به آن مشهور بود- آشنا بود. مثل فرصتي بود که کارهايي جديد، هيجان انگيز و شجاعانه انجام دهيم.

ما زمان زيادي براي تجربه کردن ايده هاي جديد، نوشتن ترانه ها و نواختن هر آنچه احساس مي کرديم گذرانديم. "

و اما در مورد Woman :

Woman  براي کساني است که در يک رابطه ويران کننده هستند و به دنبال گريز گاهي براي رهايي از آن هستند. همانطور که سوشيلا خاطر نشان مي کند اين ترانه  رفتن به سوي  فريادهايي است  براي برانگيختن الهه کالي . نشانه اي خالص از قدرت زنانه. آهنگ در اصل موقعيتهايي را توصيف مي کند که با تاريخ خانواده اش در ارتباطند. زنان هندي معمولا زياد تحمل مي کنند... خانواده و قوانين اجتماعي بسيار پدر سالارانه اند و از زنان توقع مي رود که گاهي شادماني خود را فداي آبروي خانواده کنند.

بشنويد

 نويسنده: پري داريان

 
 

نظرات


نوشته شده بوسیله: در تاریخ: 11/03/2006 09:59:35 PMنوشته شده بوسیله: در تاریخ: 11/19/2006 07:22:13 PMنوشته شده بوسیله: در تاریخ: 02/26/2007 03:49:09 PMنام: (name)
  
آدرس ایمیل:(email)
  
آدرس وب:(URL)
  
    
نظرات:(comments)